Najbliższe spotkanie

08 maja 2023
Górnik Siersza, Wolanka, Wola Filipowska, Klasa A, Chrzanów, Trzebinia, Siersza, Piłka nożna.

W minioną niedziele Górnik Siersza odniósł pierwsze zwycięstwo na boisku przy ulicy Ochronkowej w Trzebini, gdzie od początku rundy wiosennej rozgrywa swoje mecze domowe.

Niedzielne starcie pomiędzy Górnikiem a Wolanką stało na wysokim poziomie piłkarskim. Obie drużyny dały ładne widowisko, a kibice którzy mimo nie najlepszej pogody dość licznie przybyli na obiekt przy ulicy Ochronkowej w Trzebini, mogli zobaczyć wiele ciekawych akcji w wykonaniu obu zespołów. Już w 4 minucie zakotłowało się w polu karnym Górnika, i piłka po strzale z kilkunastu metrów jednego z zawodników gości, przeszła nie wiele ponad bramką. Chwile później składny atak drużyny z Woli Filipowskiej zakończony strzałem z dystansu który z problemami wybronił golkiper Górnika Michał Buziewicz. W 12 minucie Rajmund Raźniak dośrodkowywał w pole karne z rzutu rożnego, akcje zamykał Artur Mendela, ale nie trafił czysto w piłkę i tylko boczna siatka. W 22 minucie wynik otworzył Rajmund Raźniak, po podaniu od Krzysztofa Kaisera wbiegł z piłką w pole karne, i mimo do końca przeszkadzającego mu obrońcy zdołał oddać strzał i pokonać bramkarza przyjezdnych. Niespełna pięć minut później było już 2-0 i drugie trafienie w tym meczu zaliczył Rajmund Raźniak, który popisał się dośrodkowaniem z prawej strony boiska, nikt nie przeciął lotu lotu piłki, a ta po trafieniu w słupek wpadła do bramki. Goście odpowiedzieli bramką kontaktową w 38 minucie, po bezpośrednim strzale z rzutu wolnego z kilkunastu metrów.

Chwile po zmianie stron w 49 minucie Górnik podwyższył prowadzenie w tym spotkaniu. Po dograniu w pole karne Artur Mendela strzałem z pierwszej piłki trafił w słupek, ale skutecznie dobijał zupełnie nie pilnowany Krzysztof Kaiser. Pięć minut później Rajmund Raźniak po indywidualnej akcji wyszedł sam na sam z bramkarzem, ale zwycięsko z tej sytuacji wyszedł bramkarz Wolanki. Na kilka  minut podopieczni trenera Mieczysława Starniowskiego dali się zepchnąć do obrony, zawodnicy Wolanki przeprowadzili kilka groźnych akcji, na szczęście bez konsekwencji w postaci straty bramki dla zespołu z Sierszy. W 73 minucie Rajmund Raźniak po indywidualnym rajdzie z piłką, podał na czystą pozycję do Daniela Prokopa, a ten ustalił wynik spotkania na 4-1. W 85 minucie przyjezdni byli bliscy trafienia, ale piłka po składnej akcji i strzale z kilku metrów trafiła tylko w poprzeczkę. W doliczonym czasie gry Daniel Prokop próbował przelobować bramkarza z dwudziestu kilku metrów, ale posłał piłkę minimalnie ponad bramką.

17 Kolejka A Klasa:
Górnik Siersza - Wolanka Wola Filipowska 4:1 (2:1)
Sklad: Buziewicz - Tajs A., Bała, Byrczek, Zając, Raźniak, Mendela, Dziadzio D., Nowak, Porębski, Kaiser

Tabela Klasa A Chrzanów

90minut.pl

Górnik Siersza - Wolanka Wola Filipowska 4-1Górnik Siersza - Wolanka Wola Filipowska 4-1Górnik Siersza - Wolanka Wola Filipowska 4-1

Górnik Siersza - Wolanka Wola Filipowska 4-1Górnik Siersza - Wolanka Wola Filipowska 4-1