Najbliższe spotkanie

24 kwietnia 2023
Górnik Siersza, SPRIN Regulice, Klasa A, Chrzanów, Trzebinia, Siersza, piłka nożna.

Górnik Siersza od początku rundy wiosennej nie może wygrać meczu grając w roli gospodarza na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Trzebini. W minioną sobotę podopieczni trenera Mieczysława Starniowskiego przegrali 2-4, z drużyną Regulic.

Przez pierwsze kilkanaście minut spotkania goście mieli problem wyjść z piłką z własnej połowy, a Górnicy kontrolowali sytuacje na boisku i stwarzali sytuacje podbramkowe. Bliski zdobycia bramki był w piątej minucie Tomasz Dziadzio, ale jego strzał po dośrodkowaniu Rajmunda Raźniaka trafił w słupek. Kilka minut później w podobnej sytuacji był Artur Mendela ale tym razem interweniował bramkarz gości wybijając piłkę na aut bramkowy. W 18 minucie przyjezdni wywalczyli przed polem karny Górnika rzut wolny, który zamienili na bramkę bezpośrednim uderzeniem pod poprzeczkę. Chwile później zespół z Regulic mógł podwyższyć prowadzenie, ale w sytuacji sam na sam górą bramkarz Górnika Michał Buziewicz. W 35 minucie przyjezdni ponownie mieli sytuacje sam na sam, napastnik minął wychodzącego bramkarza ale w ostatniej chwili zdążył wybić piłkę Kacper Byrczek. W końcówce pierwszej części gry Górnik miał dwie dobre okazje do wyrównania. Najpierw Marcin Bała po podaniu od Dawida Kurzańskiego wyszedł sam na sam z bramkarzem, ale skutecznie interweniował golkiper Regulic. A chwile później Rajmund Raźniak zagrał w pole karne do Tomasza Dziadzio a ten uderzeniem z pierwszej piłki posłał futbolówkę ponad bramką.

Po zmianie stron zawodnicy trenera Mieczysława Starniowskiego szybko wyrównali stan meczu. W 47 minucie trafił do siatki Kacper Byrczek wykorzystując zamieszanie w polu karnym po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Rajmunda Raźniaka. W 55 goście ponownie wyszli na prowadzenie po rajdzie napastnika Regulic. Chwile później Marcin Bała minimalnie przestrzelił po dośrodkowaniu w pole karne Rajmunda Raźniaka. W 60 minucie było już 1-3, najpierw Michał Buziewicz wybronił mocny strzał z dystansu, ale piłka spadła pod nogi zupełnie niekrytego zawodnika gości a ten pewnie umieścił ją w siatce. W 65 minucie Górnik złapał kontakt,  Krzysztof Kaiser z rzutu rożnego dośrodkował w pole karne, Marcin Bała zgrał piłkę głową na wbiegającego Tomasza Dzadzio a ten pewnie umieścił ją w siatce. Wynik na 2-4 dla Regulic ustalił napastnik przyjezdnych, wykorzystując sytuacje sam na sam z bramkarzem w 73 minucie spotkania.

15 Kolejka A Klasa:
Górnik Siersza - SPRiN Regulice 2:4 (0:1)
Sklad: Buziewicz - Kaiser, Byrczek, Prokop, Zając, Raźniak, Mendela, Nowak, Kurzański, Bała, Dziadzio T.

Tabela Klasa A Chrzanów

90minut.pl

Górnik Siersza - SPRIN Regulice 2-4Górnik Siersza - SPRIN Regulice 2-4Górnik Siersza - SPRIN Regulice 2-4