Aby korzystać z tej funkcji, zmień ustawienia plików cookie .
Kliknij opcję „Zezwalaj Na Wszystkie” albo włącz akceptowanie „Reklamowe Pliki Cookies” .
Kontynuując, akceptujesz naszą Politykę prywatności , która chroni Twoje dane i wyjaśnia, w jaki sposób są wykorzystywane.
Rozumiem
Chcemy Bezpłatnej Komunikacji Miejskiej we Wrocławiu!

Chcemy Bezpłatnej Komunikacji Miejskiej we Wrocławiu!

1 podpisało. Niech będzie nas
50 podpisało

Zamknij

Potwierdź swój podpis

,
Kontynuując, wyrażasz zgodę na otrzymywanie wiadomości e-mail od Avaaz. Nasza Polityka prywatności chroni Twoje dane i wyjaśnia, w jaki sposób możemy ich używać. W każdej chwili możesz anulować subskrypcję. Jeśli mieszkasz w USA i nie masz ukończonych 13 lat lub mieszkasz w innym kraju i nie masz ukończonych 16 lat, uzyskaj najpierw zgodę rodzica lub opiekuna, zanim przejdziesz dalej.
Tę petycję utworzył/a Halina W.. Petycja nie musi odzwierciedlać poglądów społeczności Avaaz.
Halina W.
kieruje swoją petycję do:
Prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego we Wrocławiu
Wieczne korki, smog, drogie paliwo i bilety, smród i hałas: to rzeczywistość mieszkańców Wrocławia, którzy codziennie zmagają się z dojazdem do swoich miejsc pracy czy innymi podrózami po mieście.
Bezpłatna Komunikacja Miejska , w skrócie BKM to inwestycja w przyjazne i bezpieczne miasto. Co więcej, staje się tanią alternatywą dla samochodu. Konkuruje w ten sposób z samochodem kosztami. Brak biletów, a więc i ceny za przejazd powoduje, że o autobusie przestajemy myśleć jak o towarze, do którego mamy dostęp tylko w sytuacji, gdy zapłacimy za bilet, a raczej staje się usługą dostępną dla wszystkich mieszkańców. Już ponad 50 gmin w całej Polsce wprowadziło to rozwiązanie, ostatnio Kalisz (ponad 100 tyś. mieszkańców). Bezpłatna Komunikacja Miejska w Kaliszu ruszyła 1 stycznia 2023 r. " Wprowadziliśmy bezpłatną komunikację miejską, żeby skończyć z kultem samochodu i zadbać o środowisko w praktyce" – powiedział PAP prezydent Kalisza Krystian Kinastowski. "Mieszkańcy mówią, że są bardzo zadowoleni, ponieważ nie muszą już kupować biletów, a dla budżetu domowego jest to duża oszczędność w miesiącu" – dodał prezydent. Ale nie tylko domowy budzet zyska na tym rozwiazaniu: także nasze zdrowie, ponieważ powietrze przestanie być tak zanieczyszczone i będzie mniejszy hałas, oraz nawet kierowcy, gdyż wielu z nich przesiądzie się do MPK i zmniejszą się korki.

Na poczatku kwietnia 2023r. miasto Wrocław opublikowało dane, z których wynika, że podróżujących MPK za darmo jest ok 270 tyś co stanowi połowę wszystkich podróżnych! Teraz czekamy na tą drugą połowę!
Także kryzys klimatyczny, który już daje o sobie znać, jest czynnikiem, przez który musimy myśleć o bardziej ekonomicznym i ekologicznym sposobie transportu. Bezpłatna komunikacja jest na to odpowiedzią.
Moja grupa działa juz od wielu lat przekonując mieszkańców o tym ile korzyści niesie ze soba BKM. Nie było łatwo: na samym poczatku ludzie byli sceptyczni, ale teraz wiedzą już, także dzięki mediom publicznym, że to rozwiązanie jest możliwe do realizacji! Potrzebuję tylko Twojej pomocy i poparcia tego pomysłu.  Czas pokazać, że wiele osób mieszkających we Wrocławiu ten pomysł popiera.
Co więcej trzeba zaznaczyć, że BKM nie oznacza pracy w przedsiębiorstwie za darmo, ani zwiększenia naszych podatków, które i tak idą na finansowanie komunikacji miejskiej. Trzeba tak rozdzielić budżet miasta, aby MPK stało się priorytetem, a inne, mniej potrzebne wydatki (lub wcale niepotrzebne) zeszły na dalszy plan. W wielu miastach tak się udało. We Wrocławiu i tak większość kosztów MPK ponosi gmina, a wpływy z biletów pokrywają tylko drobną część wydatków. Które także się zmniejszą po rezygnacji z programu Urbancard i obsługi biletowej. To naprawdę jest możliwe!
Proszę Cię o podpisanie tej petycji i rozesłanie jej do Twoich znajomych! Razem stwórzmy świat dla nas: dla zwykłych ludzi.
Wiecej argumentów znajdziesz na naszej stronie: wolnywroclaw.pl/bkm

Opublikowane (Aktualizacja )