LIGA OKRĘGOWA OŚWIĘCIMSKA: Niebo płakało nad Babią Górą. Naroże ma zmienników i gra do końca

22/10/2022 19:45

To jest chyba ten moment w sezonie, gdy w Babiej Górze Sucha Beskidzka trzeba bić na alarm. Suszanie spadli na ostatnie miejsce w tabeli. Na pozycji wicelidera tymczasem rozsiada się Naroże Juszczyn.

Co wiadomo po spotkaniu Babiej Góry Sucha Beskidzka z Victorią Jaworzno? To, że kibice obu zespołów mają zgodę, a obiekty przy ulicy Mickiewicza rosną w oczach. Nie wiadomo za to, w jakiej formie jest Babia Góra z prostego powodu. Bo ona nie jest w formie. Nie jest nawet w złej formie, bo żeby w niej być, musiałaby być kiedyś niedawno w dobrej formie i zauważalna gołym okiem byłaby różnica. Tymczasem Babia Góra gra cały czas tak samo i właśnie znalazła się na dnie tabeli.

To był czwarty mecz (a trzeci na stadionie w Suchej Beskidzkiej) pod wodzą trenera Krzysztofa Wądrzyka. Babia Góra w tym czasie przegrała wszystko, co mogła, nie strzelając nawet jednego gola. Porażka z Victorią była najwyższą z dotychczasowych i z każdej strony zasłużona. A mogła być jeszcze wyższa.

Zaczęło się obiecująco, bo celny strzał oddał Beniamin Łuczak. Celne strzały łatwo można Babiej Góry w tym meczu opisać - Łuczak raz w pierwszej połowie, potem po najładniejszej akcji, indywidualnej Łukasza Gołuszki bez większych problemów interweniował Szymon Koterwa.  W drugiej połowie ponownie celnie uderzał Łuczak, a ostatnie trafienie w światło bramki zanotował Paweł Steczek. Do celnych uderzeń można by jeszcze zaliczyć próbę Kacpra Kubasiaka, ale zostańmy przy tych czterech. Victoria za to z łatwością przedostawała się w okolice pola karnego Babiej Góry, a jak wyczuła, że ogromne problemy miała suska drużyna z wyprowadzeniem piłki z własnej połowy, to stosowała taki pressing, że nie tylko piłkarze, ale i kibice suskiej drużyny mogli się czuć zawstydzeni.

Trener Łukasz Jagoda wielokrotnie powtarzał, ze Babia Góra w meczu kończącym miniony sezon z Victorią Jaworzno (3:1) to była ta drużyna, którą zawsze chciałby widzieć w akcji. Swojego "meczu do suskiego portfolio" nie ma jeszcze trener Wądrzyk. Tymczasem w weekend czeka Babią Górę wyjazd na boisko przed ostatniej w tabeli Ciężkowianki Jaworzno. Może być ciężko, do czego to doszło?

Babia Góra musi zacząć punktować nie tylko dla siebie, ale przy tym odbierając punkty innym. Na pewno bardzo pracowicie zapowiada się zima w stolicy powiatu suskiego, tylko do tego czasu liczba sześć, która aktualnie znajduje się po stronie wywalczonych punktów, powinno wzrosnąć. Czy wzrośnie? W Suchej Beskidzkiej wierzą (i wiedzą), że tak.