Najbliższe spotkanie

25 października 2022
Polonia Luszowice, Górnik Siersza

W minioną niedziele Górnik Siersza musiał uznać wyższość wicelidera rozgrywek, przegrywając na wyjeździe z Polonią Luszowice 3-0.

Przed rokiem Polonia wygrała na swoim terenie z Górnikiem 4-1, tym razem też odnieśli zwycięstwo różnicą trzech bramek ale zachowując przy tym czyste konto. W zespole z Sierszy zabrakło w składzie pauzujących za kartki Bartosza Kurka i Szymona Nowaka. Natomiast mogliśmy zobaczyć od pierwszych minut na boisku, powracającego po niemal rocznej przerwie spowodowanej kontuzją Artura Mendele.

Gospodarze otworzyli wynik spotkania już w 3 minucie, trafieniem po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Dwie minuty później próbował odpowiedzieć Artur Mendela, ale jego strzał z kilku metrów był minimalnie ponad bramką. W 25 minucie Michał Buziewicz popisał się świetną interwencją, broniąc mocny strzał z dystansu. Chwile później zawodnik Polonii uderzał minimalnie obok bramki w sytuacji sam na sam z bramkarzem. W 35 minucie po faulu na Tomaszu Dziadzio sędzia podyktował rzut karny, jednak uderzenie Artura Mendeli z jedenastu metrów obronił bramkarz Polonii.

Na początku drugiej połowy strzałem z dystansu próbował zaskoczyć bramkarza gospodarzy Rajmund Raźniak, jednak piłka po jego uderzeniu przeszła tuż obok bramki. W 54 minucie miejscowi podwyższyli prowadzenie, kolejny raz wykorzystując dośrodkowanie z rzutu rożnego i błędy w ustawieniu obrony Górnika Siersza. Dwie minuty później gospodarze prowadzili już 3-0, po zagraniu na prawą stronę w pole karne do niepilnowanego zawodnika Polonii, który trafił do siatki technicznym uderzeniem obok wychodzącego z bramki Michała Buziewicza. Najlepszą okazję bramkową dla Górnika w drugiej połowie miał Rajmund Raźniak, który dostał prostopadłe podanie od Artura Mendeli, przełożył piłkę na lewą nogę i technicznym uderzeniem trafił w słupek bramki gospodarzy. Polonia Luszowice mogła jeszcze podwyższyć prowadzenie w 80 minucie, ale zawodnik miejscowych przestrzelił rzut karny.

10 Kolejka A Klasa:
Polonia Luszowice - Górnik Siersza 3:0 (1:0)
Sklad: Buziewicz - Prokop, Tajs A, Byrczek, Głuch, Raźniak, Głowacz, Bartoń, Porębski, Mendela, Dziadzio T.

Źródło - 90minut.pl

Polonia Luszowice - Górnik Siersza 3-0Polonia Luszowice - Górnik Siersza 3-0Polonia Luszowice - Górnik Siersza 3-0