Najbliższe spotkanie

03 kwietnia 2023
Górnik Siersza, Tęcza Tenczynek, Klasa A, chrzanów, trzebinia, siersza

Górnik Siersza w sobotnim spotkaniu nie zdołał utrzymać dwubramkowej przewagi po pierwszej połowie i ostatecznie przegrał na inauguracje rundy wiosennej z Tęczą Tenczynek 2-3.

Pierwsza część spotkania była pod dyktando zawodników z Sierszy. Goście poza sytuacją z czwartej minuty, kiedy przechwycili podanie pod polem karnym Górnika i piłka po strzale napastnika Tęczy trafiła w poprzeczkę, nie byli w stanie stworzyć groźnej sytuacji pod bramką Michała Buziewicza. Natomiast podopieczni trenera Mieczysława Starniowskiego oddawali dużo strzałów głównie z dystansu, uderzali m.in. Mendela, Raźniak i Nowak ale albo były to uderzenia nie celne albo bramkarz gości wychodził zwycięsko z sytuacji. Na pierwszą bramkę trzeba było czekać do 27 minuty, wtedy po strzale z rzutu wolnego Bartosza Kurka piłka trafiła w poprzeczkę i odbiła się od jednego z zawodników przyjezdnych wpadając do bramki. Chwile później mógł podwyższyć prowadzenie Sierszy Marcin Bała, któremu udało się wyjść sam na sam z bramkarzem ale zwycięsko z tej sytuacji wyszedł golkiper przyjezdnych. W 32 minucie podwyższył prowadzenie Górnika strzałem głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Bartosz Kurek. W końcówce pierwszej części gry dobrą okazje na podwyższenie wyniku miał Artur Mendela ale i tym razem w sytuacji sam na sam lepszy był bramkarz Tęczy.

Początek drugiej połowy również nie zapowiadał porażki Górnika, ale gol kontaktowy bezpośrednio z rzutu wolnego w 64 minucie napędził zespół przyjezdny. Minute później był już remis po strzale zawodnika gości pod poprzeczkę bramki Michała Buziewicza. Zwycięski gol dla Tęczy Tenczynek wpadł po szybkiej kontrze zakończonej dośrodkowaniem w pole karne i strzałem głową napastnika gości w 68 minucie meczu. Górnik do ostatniej minuty próbował wyrównać, najlepsza okazja na to była w 75 minucie, kiedy to po rajdzie Rajmunda Raźniaka do pustej bramki spudłował Kamil Zając.

Podopieczni trenera Mieczysława Starniowskiego po tej porażce spadli na dziesiątą pozycje w tabeli. Liderem niezmiennie Błyskawica Myślachowice, a stawkę zamyka Promyk Bolęcin.

12 Kolejka A Klasa:
Górnik Siersza - Tęcza Tenczynek 2:3 (2:0)
Skład: Buziewicz - Tajs A, Kaiser, Głuch, Byrczek, Nowak, Kurek, Raźniak, Mendela, Bała, Porębski

Tabela Klasa A Chrzanów

90minut.pl

Górnik Siersza - Tęcza Tenczynek 2-3Górnik Siersza - Tęcza Tenczynek 2-3Górnik Siersza - Tęcza Tenczynek 2-3