Najbliższe spotkanie

10 kwietnia 2023
Górnik Siersza, Wisła Jankowice, klasa a, chrzanów, trzebinia

W minioną sobotę zawodnicy Górnika Siersza zremisowali w Trzebini przy ulicy ochronkowej z Wisłą Jankowice 1-1.

Podobnie jak w pierwszym meczu rundy wiosennej tak i w tym spotkaniu, podopieczni trenera Mieczysława Starniowskiego dominowali na boisku, zwłaszcza w pierwszej części gry. Okazji bramkowych nie brakowało, jednak dużo gorzej było ze skutecznością. Już w pierwszej minucie spotkania Rajmund Raźniak mocnym strzałem zmusił do interwencji bramkarza przyjezdnych. Kilka minut później Marcin Bała był bliski przelobowania wychodzącego z bramki golkipera gości, jednak uderzenie zawodnika Sierszy było za słabe. W 15 minucie kolejna okazję miał Marcin Bała, wychodząc sam na sam z bramkarzem posłał piłkę minimalnie obok bramki. W 22 minucie kolejny raz mocnym uderzeniem po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Bartosza Kurka popisał się Rajmund Raźniak, jednak dobrze ustawiony bramkarz nie dał się zaskoczyć. W 37 minucie po podaniu w pole karne od Rajmunda Raźniaka, prowadzenie Górnikowi strzałem z pierwszej piłki dał Marcin Bała, przełamując tym samym niemoc strzelecką. W końcówce pierwszej części dobrym strzałem z dystansu popisał się Kacper Byrczek, jednak piłka przeszła minimalnie obok słupka.

Po zmianie stron obraz gry nieco się wyrównał, do pracy wzięli się zawodnicy Wisły Jankowice, szukając swoich okazji głównie w strzałach z dystansu. Ta taktyka przyniosła efekt bo w 60 minucie przyjezdni wyrównali stan spotkania po mocnym strzale z przed pola karnego. Górnik nie zamierzał odpuścić i kilka minut później bliski zdobycia bramki był Marcin Bała, ale piłka po jego uderzeniu głową trafiła w poprzeczkę.

Najlepszą okazje na zwycięską bramkę zespół z Sierszy miał w 68 minucie, po tym jak sędzia podyktował rzut karny za faul na Rajmundzie Raźniaku, ale zwycięsko z tej sytuacji wyszedł bramkarz Wisły który wybronił jedenastkę wykonywaną przez Krzysztofa Kaisera. Mimo walki do samego końca oba zespoły musiały podzielić się punktami.

13 Kolejka A Klasa:
Górnik Siersza - Wisła Jankowice 1:1 (1:0)
Sklad: Buziewicz - Tajs A, Kaiser, Głuch, Byrczek, Nowak, Kurek, Raźniak, Mendela, Bała, Kurzański
Ponadto zagrali: Boba, Porębski
Bramki: Bała

Pozostałe wyniki :

Polonia Luszowice 8-0 Promyk Bolęcin

Błyskawica Myślachowice 1-2 Wolanka Wola Filipowska

Zryw Brodła 1-0 Korona Mętków

Tęcza Tenczynek - MKS Alwernia ( przełożony na 3 maja )

SPRIN Regulice - Zagórzanka Zagórze ( przełożony na 3 maja )

Tabela

90minut.pl

Górnik Siersza - Wisła Jankowice 1-1Górnik Siersza - Wisła Jankowice 1-1Górnik Siersza - Wisła Jankowice 1-1

Górnik Siersza - Wisła Jankowice 1-1