Najbliższe spotkanie

14 maja 2023
Górnik Siersza, Korona Mętków, podział punktów, Trzebinia, klasa a, Siersza, Chrzanów.

W sobotnim spotkaniu chrzanowskiej Klasy A, Górnik Siersza trzykrotnie odrabiał straty by ostatecznie zremisować na wyjeździe z przedostatnią w tabeli Koroną Mętków 3-3.

Spotkanie od samego początku nie układało się po myśli podopiecznych trenera Mieczysława Starniowskiego. Dużo błędów w obronie i rozegraniu piłki  spowodowało że już w 7 minucie Michał Buziewicz musiał wyjmować piłkę z siatki. Po sprytnie rozegranym rzucie wolnym, piłka trafiła w pole karne do zupełnie niepilnowanego zawodnika Korony, a ten mocnym strzałem otworzył wynik spotkania. Górnicy próbowali odpowiedzieć ale brakowało dokładnego ostatniego podania jak i wykończenia akcji. Do 45 minuty spotkania zespół z Sierszy niemal bez celnego strzału w światło bramki. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy Oskar Porębski wykorzystał podanie w pole karne o Rajmunda Raźniaka, i uderzeniem z pierwszej piłki dał Górnikowi wyrównanie. Odpowiedź gospodarzy była natychmiastowa bo niespełna minutę później, zawodnik Korony technicznym strzałem z dystansu przelobował bramkarza Sierszy i miejscowi schodzili na przerwę z jednobramkowym prowadzeniem.

Po zmianie stron zawodnicy Górnika Siersza na kilka dobrych minut dali się zepchnąć do obrony, jednak nie skutkowało to stratą bramki. W 55 minucie bramkę na 2-2 zdobył Damian Dziadzio, wykorzystując długi wyrzut a autu w pole karne. Niecałą minutę później miejscowi znowu wyszli na prowadzenie, po składnej akcji zawodnik Korony wyszedł na sam na sam z bramkarzem i uderzając po długim rogu dał trzecią bramkę dla gospodarzy. W 66 minucie chwile po wejściu na boisko, na listę strzelców wpisał się Tomasz Dziadzio, wykorzystując podanie w pole karne od Rajmunda Raźniaka i ustalając wynik spotkania na 3-3.

W końcówce spotkania oba zespoły mogły przechylić szale zwycięstwa na swoją stronę. Gospodarze po bezpośrednim strzale z rzutu wolnego trafili w poprzeczkę, a po stronie Górnika okazje miał Bartosz Kurek, który wykorzystał dośrodkowanie w pole karne i umieścił piłkę głową w siatce, ale sędzia dopatrzył się pozycji spalonej i bramki nie uznał.

18 Kolejka A Klasa:
Korona Mętków - Górnik Siersza 3:3 (2:1)
Sklad: Buziewicz - Nowak, Bała, Byrczek, Zając, Raźniak, Mendela, Dziadzio D., Kurek, Porębski, Kaiser
Ponadto zagrali: Głuch, Tajs K., Dziadzio T.
Bramki: Porębski , Dziadzio D. , Dziadzio T.

Tabela Klasa A Chrzanów

90minut.pl

Korona Mętków - Górnik Siersza 3-3Korona Mętków - Górnik Siersza 3-3Korona Mętków - Górnik Siersza 3-3