Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Oszustwo w Wielkopolsce. Był przekonany, że pomaga policjantom. Stracił kilkaset tysięcy złotych!

Arkadiusz Dembiński
Arkadiusz Dembiński
Starszy mężczyzna był przekonany, że pomaga policjantom w rozpracowaniu grupy nieuczciwych pracowników banków, okradających klientów. Wągrowczanin zdecydował się na przekazanie osobie podającej się za policjanta ogromnej sumy pieniędzy.
Starszy mężczyzna był przekonany, że pomaga policjantom w rozpracowaniu grupy nieuczciwych pracowników banków, okradających klientów. Wągrowczanin zdecydował się na przekazanie osobie podającej się za policjanta ogromnej sumy pieniędzy. NAM/archiwum
W Wągrowcu pojawił się fałszywy policjant! Jego ofiarą padł mieszkaniec stolicy powiatu wągrowieckiego. Starszy mężczyzna stracił ogromną sumę pieniędzy. Sprawą zajmują się już prawdziwi policjanci z komendy w Wągrowcu.

Oszuści znów uderzyli w Wągrowcu. Tym razem oszust podszył się pod policjanta. W mit o trwającej akcji funkcjonariuszy i potrzebnej pomocy uwierzył jeden z wągrowczan. Starszy mężczyzna był przekonany, że pomaga policjantom w rozpracowaniu grupy nieuczciwych pracowników banków, okradających klientów. Wągrowczanin zdecydował się na przekazanie osobie podającej się za policjanta ogromnej sumy pieniędzy.

Fałszywy policjant w Wągrowcu oszukał starszego mężczyznę

- Starszy mężczyzna, nakłoniony do wypłaty bardzo dużych pieniędzy z posiadanego konta, przekazał je osobie podającej się za policjanta prowadzącego postępowanie. Został zmanipulowany w taki sposób, że cały czas był przekonany o braniu udziału w policyjnej akcji - informują przedstawiciele policji w Wągrowcu.

Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że straty liczone są w setkach tysięcy złotych. Jak podkreślają policjanci, oni nigdy nikogo nie proszą o przekazywanie pieniędzy czy wypłatę środków z konta ze względu na trwające śledztwo.

- Apelujemy do pracowników banków ich filii i kas, aby wykazali pewną dozę zainteresowania w przypadkach, gdy starsze osoby podejmują bardzo duże pieniądze. Wezwanie na miejsce prawdziwych policjantów i rozmowa, może udaremnić działanie przestępców - podkreślają policjanci.

Oszuści w Wągrowcu i powiecie wągrowieckim

Niestety nie jest to pierwszy przypadek kiedy mieszkańcy powiatu wągrowieckiego padają ofiarami oszustów. W czerwcu informowaliśmy o mieszkance ziemi wągrowieckiej, która straciła blisko 40 tysięcy złotych. Jak informowali wówczas przedstawiciele policji, oszuści wówczas podszyli się pod brokerów i oferowali akcje Orlenu.

- Oszuści do swojego działania wykorzystują portale społecznościowe, na których przedstawiają ofertę gigantycznych zysków. Manipulują potencjalną ofiarą, która sama się do nich zgłasza, po konkretną ofertę zakupu akcji - informowała policja.

Zdarzało się, że wielokrotnie oszuści zasypywali także mieszkańców powiatu wągrowieckiego wiadomościami SMS lub e-mail z koniecznością dopłaty brakującej sumy do rachunku lub fałszywym linkiem do śledzenia przesyłki. Po otwarciu się strony wyglądającej jak bankowa, wchodzili w posiadanie danych do kont osób, które dały się nabrać.

Oszuści cały czas wymyślają także nowe metody.

- Sprawcy wykorzystują różne legendy i historie po to, by zmanipulować rozmówcę i uzyskać dostęp do jego smartfona lub komputera, a w konsekwencji do rachunku bankowego. Ofiara spoofingu, sugerując się numerem, który wyświetlił się na telefonie jest przekonana, że prowadzi rozmowę z infolinią banku, pracownikiem urzędu lub policjantem. We wszystkich rozmowach zawsze występuje jeden element – presja czasu i poczucie zagrożenia. Przestępca stara się wystraszyć rozmówcę, by działał pod wpływem emocji - informowali policjanci.

Jesteś świadkiem ciekawego wydarzenia? Skontaktuj się z nami! Wyślij informację, zdjęcia lub film na adres: [email protected]

Źródło: wagrowiec.naszemiasto.pl

Więzienie w Rawiczu owiane jest złą sławą. Przez większość swojego funkcjonowania - m.in. podczas zaborów, okupacji niemieckiej i w czasach PRL - uchodziło za jedno z najcięższych w Polsce. Przebywali tu skazani w procesach politycznych. Nie brakuje znanych nazwisk, których właściciele byli niewygodni dla panującej w danym czasie władzy. Wśród nich znajdowali się idealiści, przedstawiciele inteligencji, duchowni oraz wojskowi, m.in. Bartoszewski, Skalski czy Gomułka.Zobacz, kto trafił do tego więzienia --->Czytaj też: Tak kiedyś wyglądało więzienie we Wronkach. Na przestrzeni lat obrosło wieloma legendami

Wielkopolskie więzienie owiane złą sławą. Tu odsiadywali wyr...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski