Kordura, czym jest, właściwości, zastosowanie?

Kordura, czym jest, właściwości, zastosowanie?

sty 25, 2019 Pielęgnacja 0Komentarze

Kordura, czym jest?


Wiele osób kupując poszczególne przedmioty, zadaje sobie pytanie, z czego są one zrobione. Dotyczy to nie tylko mebli czy ubrań, ale także plecaków oraz namiotów. Dowiedz się czym jest kodura oraz z jakiego powodu jest ona tak bardzo doceniana.


Właściwości kordury


Kordura należy do tkaniny kaletniczej. W procesie produkcji wykorzystywany jest poliester oraz dodatkowe zabezpieczenie w postaci PCV. Zastosowanie tych dwóch rozwiązań powoduje, że materiał jest wodoodporny. Właśnie z tego powodu tkanina ta wykorzystywana jest w wielu działach przemysłu. Właściwości wodoodporne oraz niezwykła trwałość powodują, że świetnie sprawdza się nie tylko jako pokrowce czy plandeki, ale także wzmocnienie ubrań, legowiska dla zwierząt, czy solidne plecaki sportowe.

kordura plecak


Legowiska dla zwierząt


Miłośnicy zwierząt bardzo często zadają sobie pytanie, dlaczego niektóre legowiska wyglądają perfekcyjnie, mimo że nie wkładamy mnie dużo pracy a inne i już po kilku tygodniach nadaje się tylko do wyrzucenia. Tajemnice tego tkwi oczywiście w materialne. Decydując się na zakupy legowiska wykonany z kodury dość szybko przekonamy się jak wiele ma ona pozytywnych właściwości. Wykorzystywana jest nie tylko w przypadku posłań, ale także kojców dla zwierząt.

kordura-legowisko-dla-psa


Co sprawia, że jest ona tak wyjątkowa?


Przede wszystkim materiał ten jest niezwykle wytrzymały, przez co jest jednocześnie bardzo praktyczny. Miłośnicy zwierząt kodurę doceniają przede wszystkim za to, że sierść zwierzaków mi wbija się w tę tkaninę. Dzięki temu oszczędzamy mnóstwo czasu na sprzątanie legowiska. Wpływa to także na trwałość samego posłania. Jeżeli bez stosowanie licznych preparatów wygląda ono estetycznie to jednocześnie, zdecydowanie mniej się zużywa. Dodatkowo należy pamiętać, że kodura jest wodoodporna. Cecha ta sprawdza się szczególnie przy usuwanie wszelkiego rodzaju zabrudzeń. W przypadku tego rodzaju tkaniny wystarczy użyć mokrej ścierki, aby legowisko było nieskazitelnie czyste.
 

kordura co to jest


Kodura wykorzystywana także na co dzień


Kodura jest materiałem, który często używane także na co dzień. Ma ona bowiem właściwości odporne na ścieranie oraz rozrywanie. Właśnie z tego powodu producenci torebek i plecaków tak chętnie korzystają z tej tkaniny. Bardzo często możemy nawet nieświadomie kupić produkt wykonany właśnie z kodury i cieszyć się jego trwałość oraz tym, że perfekcyjnie prezentuje się bez względu na warunki.


Kordura w Twoim ogrodzie


Produkty wykonane z kodury bardzo często mamy także w swoim ogrodzie. Tkanina ta wykorzystywana jest bowiem do produkcji wielu pokrowców na meble ogrodowe. Wynika to głównie z faktu, że jest ona odporna na działanie czynników zewnętrznych oraz wodoodporna. Kodura wykorzystywana jest także do szycia parasoli przeciwdeszczowych i przeciwsłonecznych. Jeżeli więc zależy nam na zakupie wysokiej jakości pokrowców lub wyposażenie ogrodu dobrze jest zwrócić uwagę, z czego są one wykonane. Decydując się na zakup produktów wykonanych z kodury mamy pewność, że spełnią one nasze oczekiwania w 100%.


Altany, pawilony i namioty


Kodura mimo swoich właściwości jest niezwykle lekkim materiałem. Właśnie z tego powodu tak chętnie stosowana jest ona to wszelkiego rodzaju zadaszeń. Z kodury mogą być także wykonane ściany altan, pawilonów, a nawet namiotów. Wybierając produkt wykonany właśnie z tego materiału, możemy mieć pewność, że będzie on odporny nie tylko na niekorzystne działanie warunków atmosferycznych, ale także zapewni wodoodporność. Kodura może być także dodatkowo zabezpieczona laminacją, która wzmacnia ochronę przed wiatrem i deszczem. Tak szerokie właściwości powodują, że z produktów wykonanych z tego materiału możemy korzystać niemalże w każdych warunkach. Niektórzy twierdzą, że w tym wypadku jedynym ograniczeniem jest nasza wyobraźnia.


Na co warto zwrócić uwagę przy zakupie


Jak w przypadku każdego materiału również tutaj poszczególne warianty kodury mogą różnić się między sobą. Jak wybrać tą najlepszą? Przede wszystkim zwracamy uwagę na ilość nici na 1 mkw. Niezwykle istotne jest także, aby splot był ciasny i zwarty. Warto również sprawdzić powłokę PCV. Jeżeli materiał wtopiony jest w laminację, oznacza to, że produkt jest wysokiej jakości.


Zapraszamy także do poradników: plecak do samolotu, oraz jak prać plecak

Karolina Kwiatkowskia

Zostaw odpowiedź

*
*
Adres URL witryny z http://
*
* Captcha