Nie masz konta? Zarejestruj się

Sport

Czas na Puchar Polski. Czy Trzebinia powtórzy historyczny sukces?

20.04.2021 12:00 | 2 komentarze | 3 235 odsłony | Michał Koryczan
Piłkarze MKS Trzebinia zmierzą się w środę na swoim stadionie z Dalinem Myślenice w meczu 1/8 finału Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim.
2
W 2014 r. trzebiński MKS zwyciężył w małopolskim finale Pucharu Polski
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W sezonie 2013/14 prowadzony przez Pawła Olszowskiego trzebiński MKS wygrał wojewódzki finał Pucharu Polski. Pokonał po zaciętym meczu Dalin Myślenice 4-3 i awansował na szczebel ogólnopolski.

W obecnych rozgrywkach trzebiński zespół nadal ma szansę powtórzyć sukces sprzed siedmiu lat.

W środę, 20 kwietnia, o godz. 16:30 czeka ją 1/8 finału Pucharu Polski na szczeblu Małopolski. Na drodze MKS ponownie stanie Dalin Myślenice, chociaż tym razem na wcześniejszym etapie tych rozgrywek.

Obie drużyny rywalizują na tym samym szczeblu ligowym - w zachodniej grupie Keeza IV ligi małopolskiej.

MKS mierzył się ostatnio z Dalinem 31 października ubiegłego roku. Na stadionie w Trzebini padł remis 1-1. Prowadzenie miejscowym dał Paweł Piskorz. Wyrównał Michał Górecki.

Przypomnijmy, że jeśli po 90 minutach środowego meczu pucharowego będzie remis, arbiter
zarządzi dogrywkę (2x15 minut). Gdy ona nie przyniesie rozstrzygnięcia o awansie zdecyduje konkurs rzutów karnych.

• Przemsza Klucze - Glinik Gorlice

Tymczasem w Małopolskim Związku Piłki Nożnej odbyło się losowanie kolejnych rund wojewódzkiego Pucharu Polski. Oto kto z kim może się zmierzyć w drodze do finału.

1/4 finału (środa, 28 kwietnia, godz. 16:30; termin rezerwowy - 3 maja)

• Wieczysta/Podhale - Korona/Beskid
  • Trzebinia/Dalin - Przemsza/Glinik
  • Nadwiślanka/Bochnia - Limanovia/Unia
  • Rajsko/Nieciecza II - Lubań/Poprad

1/2 finału (środa/czwartek, 5/6 maja, godz. 16:30)

• Wieczysta/Podhale/Korona/Beskid - Trzebinia/Dalin/Przemsza/Glinik
  • Nadwiślanka/Bochnia/Limanovia/Unia - Rajsko/Nieciecza II/Lubań/Poprad

Pucharowa rywalizacja to również gra o pieniądze. Związek przeznaczy na nagrody 37 tys. zł, a Polski Związek Piłki Nożnej 50 tys. zł. Do drużyn grających na wojewódzkim etapie Pucharu Polski trafi łącznie 87 tys. zł, z czego wzorem rozgrywek centralnych, lwią część weźmie triumfator.

W Małopolsce zwycięzca otrzyma 50 tys. zł, a finalista 15 tys. zł. Przegrani w półfinałach dostaną po 3 tys. zł, pokonani w ćwierćfinałach po 2 tys. zł, a przegrani w 1/8 finału po 1 tys. zł.