Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Keeza IV liga. Szok. W meczu Orła Ryczów z LKS Jawiszowice sędzia pokazał 13 żółtych kartek i aż trzy czerwone

Jerzy Zaborski
Keeza IV liga w Małopolsce: Orzeł Ryczów - LKS Jawiszowice 1:1. Na zdjęciu: Adrian Korczyk zdobył dla Jawiszowic gola na wagę remisu Fot. Jerzy Zaborski
W meczu Orał Ryczów z LKS Jawiszowice, rozegranym w ramach Keeza IV ligi w Małopolsce, sędzia pokazał obu zespołom aż trzynaście żółtych kartek, w tym trzy czerwone. Obie ekipy kończyły zdekompletowane, więc punkt wzięły z zadowoleniem.

Goście już w pierwszej akcji mogli się pokusić o gola, ale po strzale Dawida Płonki dobrze interweniował Konrad Kawaler.

Prowadzenie objęli jednak ryczowianie; Radomski tak niefortunnie wybił piłkę, że ta trafiła pod nogi Marka Mizi, który nie omieszkał skorzystać z prezentu.

Po przerwie, po prostym błędzie obrony, Adrian Korczyk po indywidualnej akcji doprowadził do wyrównania.

- Powinniśmy przed przerwą „dorzucić” drugą bramkę, co dałoby nam komfort gry – uważa Konrad Kawaler, bramkarz Orła. - Po przerwie, rywale byli groźni grając z kontry. Kartki nie były wynikiem brutalnej gry. Sędzia zbyt łatwo nimi szafował.

Orzeł Ryczów – LKS Jawiszowice 1:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Mizia 16, 1:1 Korczyk 52.

Orzeł: Kawaler – Garzeł, Otfinowski, Gołdowski, Pyciak – Smagło, Ciećko (68 Porębski), Dziadzio (68 Wojcieszyński), Kulig (80 Koziołek), Mizia (81 Para) – Kiełbus (68 Zębala).

Jawiszowice: Smok – M. Płonka, Radomski, Pitry, Sitko – Kocemba (46 Ściślak), Herman, Gąsiorek (63 Kabara), Hałat – D. Płonka (82 Wawak), Korczyk.

Sędziował: Mateusz Pytel (Kraków). Żółte kartki: Pyciak (dwie), Smagło (dwie), Dziadzio – Smok, Ściślak, Radomski, Sitko, Hałat, Korczyk (dwie). Czerwone kartki: Pyciak (68), Smagło (77) – Korczyk (56).