IV-LIGA KOBIET: Od 1:0 do 1:2, czyli miłe złego początki Ladies Tempo Białka

Po 159 dniach do gry o punkty wróciły zawodniczki z Ladies Tempo Białka. Nie był to udany powrót, bo podopieczne Marka Kudłacika przegrały 2:1 z Pogorzanką Pogorzyce.

Dużo się wydarzyło w trakcie przerwy zimowej w zespole Ladies. Trzecim trenerem, po Jarosławie Gąstale i Macieju Melzerze, został Marek Kudłacik. Do drużyny dołączyło też kilka nowych zawodniczek, które już w pierwszym spotkaniu pojawiły się na placu gry - w bramce wystąpiła Honorata Czarnecka, w obronie siostry Paulina i Dominika Kudłacik (zbieżność nazwisk z nazwiskiem trenera nieprzypadkowa, bo to jego córki), w środku pola Sylwia Klaja, a w ataku Magdalena Howińska.

Początek był więcej niż obiecujący - po podaniu od Klaji bardzo ładnym uderzeniem popisała się Howińska. Do przerwy to jednak zawodniczki Pogorzanki prowadziły za sprawą dwóch trafień Justyny Wałek. Najpierw zawodniczka grająca z numerem 10 na koszulce wykorzystała błąd defensywy Ladies i skierowała piłkę pod poprzeczkę. Szkolny błąd przydarzył się zawodniczkom z Białki przy drugim trafieniu - Ladies wykonywały rzut rożny, lecz zawodniczki Pogorzanki szybko rozpoczęły kontrę. Piłka trafiła do Wałek, która ruszyła na spotkanie z Czarnecką - chwilę później minęła bramkarkę Ladies i skierowała piłkę do pustej bramki.

Po przerwie podopieczne Kudłacika próbowały doprowadzić chociaż do wyrównania. Najlepszej okazji dla Ladies nie wykorzystała Maja Woźny.

W najbliższy weekend piłkarski z Białki zagrają na wyjeździe z drużyną Panda Burza Roczyny. Będzie to niezwykły mecz dla trenera Ladies, który jest... pomysłodawcą i twórcą tej drużyny. W tej kolejce Pandy urządziły sobie ostre strzelanie wygrywając na wyjeździe z Victorią Zalas aż 15:2!.

Obie drużyny zagrały w marcu w towarzyskim spotkaniu w Lachowicach. Tam górą były Ladies, które wygrały 3:0. Jak będzie w spotkaniu ligowym? Przekonamy się już w najbliższą niedzielę. Jesienią w Białce w pojedynku tych drużyn padł bezbramkowy remis.

Ladies Tempo Białka - Pogorzanka Pogorzyce 1:2 (1:2)

Gol dla Ladies: Howińska.

Gole dla Pogorzanki: Wałek (dwa).

Składy:

Ladies: Czarnecka - Sala, Pułczyńska, D. Kudłacik (86' Zguda), P. Kudłacik, Skowron, Klaja, Frydel (46' Szpak), Rzepka (65' Kaczmarczyk), Woźna (70' Frolik), Howińska.

Pogorzanka: Broda - Wojnarowska, Mędrzyk, Monica, Świerkosz, Kowalczyk, Żak, Saługa (70' Kaszuba), Wałek, Zając, Nowak.