Ze zmiennym szczęściem radziły sobie w sobotnich spotkaniach drużyny z naszego powiatu w ramach 15. kolejki. Grom wygrał, Dąb zremisował, Błyskawica przegrała - to tak w telegraficznym skrócie.

Tydzień temu pauzowali z powodu układu terminarza, ale teraz już nikt i nic nie stanęło na przeszkodzie, żeby Grom Grzechynia wrócił do gry. Na boisku w Lanckoronie co prawda to gospodarze jako pierwsi otwarli za sprawą trafienia Mariusza Wróbla, lecz to faworyzowani goście cieszyli się z kompletu trzech punktów. W doliczonym czasie do gry pierwszej połowy do wyrównania doprowadził Piotr Surmiak. Po przerwie dwukrotnie skutecznie egzekwował rzuty karne Mateusz Pająk i Grom wygrał 3:1.

Nie potrafi zdobyć po wznowieniu rozgrywek Błyskawica Marcówka. Chociaż szczerze to abstrahując od osiąganych wyników, to większym problemem Błyskawica staje się stan jej kadry, a w zasadzie jej poważne ograniczenie. Wracając do już czysto piłkarskich spraw - po zerowym dorobku w spotkaniu z Czarnymi Koziniec, niemoc związana z brakiem zdobytego gola przeciągnęła się na kolejne 90 minut - tym razem na boisku w Skawcach. Miejscowy Spartak dowodzony przez byłego grającego trenera Błyskawicy, Dariusza Klimasarę rozbił Błyskawicą aplikując jej aż pięć goli.

Remis z boiska w Zebrzydowicach wywozi Dąb Sidzina (2:2).

Zryw Lanckorona - Grom Grzechynia 1:3 (1:1)

Gol dla Zrywu: Wróbel.

Gole dla Gromy: Pająk (dwa), P. Surmiak.

Skład Gromu: Ogarek - Zguda, Ł. Krupczak, Drewniak (40' M. Paleczny), Hojda, Gruszeczka (80' Bałos), Pająk, Bogacz (65' Bryndza), Suski, Iciek (80' W. Paleczny), P. Surmiak.

Spartak Skawce - Błyskawica Marcówka 5:0

Gole dla Spartaka: Ł. Sitarz, Łach, Rozum, Bielarz, Homel.

Olimpa Zebrzydowice - Dąb Sidzina 2:2 (2:1)

Gole dla Olimpii: Goczał, Ożóg.

Gole dla Dębu: Jaromin, Staszczak.

Skład Dębu: Wójcik - Jaromin (80' Zawora), Kostka (38' R. Mazur), Motor, T. Mazur, Haber, Kolaniak (85' D. Trzop_, Krupa, Kaczmarczyk (60' P. Trzop), Staszczak, Lipa (87' Zawiła).

Czarni Koziniec - KS Bystra 0:4 (0:2)

Gole dla Bystrej: P. Urbański (dwa), Kulka, Radoń.

Skład Bystrej: Pustuła - Ptaś, K. Urbański, Migas, Jurczyk, Radoń (60' K. Kaczmarczyk), Sroka (75' Pastwa), Basiura (65' Szewczyk), J. Kaczmarczyk, Kulka, P. Urbański.

Świt Osielec - Chełm Stryszów 0:1

Lachy-demolka

Czy wynik sprzed tygodnia, kiedy to Lachy Lachowice wygrały na wyjeździe z Huraganem Skawica można uznać za szokujący? Z jednej strony tak (Huragan do minionej kolejki był niepokonany, jesienią wygrał w Lachowicach 3:1), ale patrząc na dyspozycję, jaką Lachy zaprezentowały w kolejnym ligowym spotkaniu - tym razem z Żarkiem Stronie, to już wszystko zaczyna być coraz mniej zaskakujące.

Lachy przejechały się bowiem po Żarku. W 11. minucie świetnym strzałem z dystansu, z okolic 25 metra, popisał się Daniel Kachel. Drugi gol to strzał z bliskiej odległości Tomasza Murzyna po fatalnym zachowaniu kilka chwil wcześniej obrońcy ze Stronia i dokładnym dograniu przez Mateusza Bogacza. Trzeci gol dla Lachów to dołożenie nogi do piłki Murzyna po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

W drugie połowie koncert Lachów trwał w najlepsze, a gospodarze zdobyli w niej aż cztery gole! Strzelanie w tej części gry zaczął Mateusz Małysiak, który popisał się ładnym, technicznym strzałem tuż zza linii pola karnego. Małysiak w 60. minucie po raz drugi wpisał się na listę strzelców kończąc z bliskiej odległości dwójkową akcję z jednym z kolegów.

Na kwadrans przed zakończeniem spotkania rzut karny na gola zamienia Daniel Kachel. Siódme trafienie było dziełem 18-letniego Krzysztofa Wątroby, który wykorzystał podanie z głębi pola i uprzedził wychodzącego bramkarza gości. Honorowe trafienie dla gości zdobywa Benedykt Florek, który wykorzystuje niedokładne wybicie piłki przez bramkarza Lachów.

Gospodarze tym samym potwierdzają A-klasowe aspiracje. Oj ciekawie rozpoczęła się ta runda, a kolejna seria gier już w najbliższą sobotę. Lachy pojadą na boisko niepokonanego od pięciu spotkań Dębu Sidziny.

Lachy Lachowice-Hucisko - Żarek Stronie 7:1 (3:0)

Gole dla Lachów: Daniel Kachel, Murzyn, Małysiak (wszyscy po dwa gole), Wątroba.