W ostatnich latach rynek magazynowy przeżywa intensywny rozwój. Co może zaoferować deweloperom magazynowy Toruń?

Toruń to miasto położone w centralnej części Polski, posiada dostęp do autostrady A1, skąd w ciągu niespełna 2 godzin możemy się znaleźć w Gdańsku, czy Łodzi. Komunikację ułatwia też dobrze rozwinięta sieć kolejowa oraz oddalony o niecałe 50 km międzynarodowy Port Lotniczy.

W Toruniu stworzyliśmy Strefę Inwestycyjno-Logistyczną Toruń Wschód, w której swoje centra logistyczne prowadzi kilku dużych operatorów. Jej największym atutem jest sąsiedztwo węzła autostradowego i dróg krajowych nr 15 i nr 10. To północno – wschodnia część miasta doskonałe skomunikowana z autostrada A1. W strefie nadal znajduje kilkadziesiąt hektarów terenów na sprzedaż, dedykowanych dla dużych graczy, są tez mniejsze działki oferowane małym i średnim przedsiębiorstwom.

Zobacz - 18 hektarów w Strefie Inwestycyjno-Logistycznej Toruń Wschód

Jak wygląda dostępność pracowników dla sektora magazynowego i logistycznego?

Toruń jest miastem młodych, dynamicznych ludzi. Uniwersytet Mikołaja Kopernika to najważniejszy ośrodek naukowo-badawczy w obszarze Polski Północnej. Kształci się tu ponad 22 000 studentów na 113 kierunkach. Ponad 5 000 absolwentów opuszcza corocznie mury uczelni wyższych. W mieście działa tez 10 szkół branżowych i technicznych, które dostarczają kadry na rynek pracy w najbardziej poszukiwanych zawodach.

Deweloperzy magazynowi w związku z intensywnym rozwojem rynku magazynowego szukają obecnie działek. Jakie tereny oferują Państwo pod magazyny, centra logistyczne i produkcję?

Miejska oferta inwestycyjna dla operatorów magazynowych i pod produkcję to tereny o powierzchni od 0,5ha do 18 ha. W sumie do wzięcia jest ponad 40ha w bezpośrednim sąsiedztwie węzła autostrady A1 i funkcjonujących już centrów logistycznych. Sąsiednie ulice są uzbrojone w sieci: kanalizacyjną, wodociągową, teletechniczną, elektroenergetyczną i gazową. W innych częściach miasta także dostępne są działki przeznaczone dla logistyki. Pełen katalog ofert inwestycyjnych zamieszczamy na stronie www.torun.direct.

Teren pod usługi, produkcję lub magazyny w Toruniu

Czy są to tereny typu greenfield czy brownfield?

Większość miejskich ofert dla rynku magazynowego to tereny typu greenfield. Choć w ofercie prywatnych właścicieli znajdują się też tereny typu brownfiled.

Czy Toruń zapewnia inwestorom dodatkowe wsparcie np. w postaci zachęt inwestycyjnych lub pomocy w rekrutacji?

Od wielu lat władze miasta promują zachęty inwestycyjne w postaci ulg podatkowych pozwalających na obniżenie stałych kosztów działalności przedsiębiorstwa. Skierowane są one do firm realizujących nowe inwestycje jak i do przedsiębiorców tworzących nowe miejsca pracy, jesteśmy tez w stałym kontakcie z Powiatowym Urzędem Pracy jak i firmami rekruterskimi i oferujemy wsparcie także na tym etapie inwestycji.

Jak wygląda rola Centrum Wsparcia Biznesu we wsparciu inwestorów?

Pomagamy na każdym etapie inwestycyjnym w zakresie poszukiwania terenu inwestycyjnego, kontaktu z odpowiednimi organami samorządu i instytucji otoczenia biznesu i na etapie lokalnej promocji produktów lub usług. Oferujemy pomoc od znalezienia lokalizacji, przez uzyskanie wymaganych pozwoleń, po rekrutację pracowników. Dostarczamy informacji dotyczących zachęt inwestycyjnych, zwolnień podatkowych i możliwości pozyskiwania środków dla przedsiębiorców.

Jeden z największych deweloperów powierzchni przemysłowych w Europie Panattoni, korzystając z pomocy oferowanej przez Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu otworzył w Toruniu centrum magazynowo-produkcyjne Panattoni Park Toruń. To przestrzeń przeznaczona dla indywidualnych najemców z różnych branż. W strefie Toruń-Wchód działa także centrum logistyczne wiodącego producenta artykułów higienicznych TZMO.

Zobacz wszystkie oferty inwestycyjne Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl