Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

MKS Trzebinia po raz 10. zdobył regionalny Puchar Polski (WIDEO, ZDJĘCIA)

06.10.2021 19:00 | 1 komentarz | 6 542 odsłon | Michał Koryczan
W środowym meczu finałowym Pucharu Polski na szczeblu PPN Chrzanów piłkarze trzebińskiego MKS pokonali Fablok Chrzanów.
1
Kapitan MKS Radosław Górka z pucharem
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

PIŁKA NOŻNA

Finał Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Piłki Nożnej Chrzanów

Fablok Chrzanów - MKS Trzebinia 1-5 (0-3)

0-1 Grzegorz Dębski - samobójcza (32), 0-2 Miłosz Kocot - samobójcza (42), 0-3 Jakub Horawa (45), 0-4 Patryk Mendela (53), 0-5 Marcin Szczurek (60), 1-5 Patryk Jaszczur (89)

Chrzanów: Braś (5. Dębski) - Klocek, Kadłuczka, Kocot, Piechota, Brzezoń, Sabuda, Pabis (46. M. Domurat), Fudali (46. Lasik), Chrząszcz, Tekielak

Trzebinia: Wróbel - Ruczyński, Górka (65. Baran), Martyniak, Gałka, Kowalik (65. Wnuk), Barczyk, Horawa, Wierzba (65. Sochacki), Szczurek (65. Garlacz), Mendela

Sędziowali: Sławomir Nachel, Rafał Ziach i Paweł Kania (Kolegium Sędziów Chrzanów)

Czwartoligowcy z Trzebini wywiązali się z roli faworyta i pewnie pokonali grających w okręgówce chrzanowian. Tym samym MKS po raz dziesiąty w historii triumfował w rozgrywkach Pucharu Polski na szczeblu PPN Chrzanów.
Trzebinianie rozpoczęli mecz ze sporym animuszem, bo już w 2. minucie mogli wyjść na prowadzenie. Michał Kowalik spudłował jednak w dobrej sytuacji.
W kolejnych minutach MKS już jednak tak łatwo nie stwarzał sobie klarownych okazji strzeleckich. Fablokowcy skutecznie się bronili, a rywalom często brakowało precyzji w ostatnim podaniu.
Z pomocą gości przyszli... gospodarze. W 32. minucie po dośrodkowaniu Michała Kowalika z rzutu rożnego, Grzegorz Dębski interweniował tak pechowo, że piłka wylądowała w siatce.
Dziesięć minut później po ostrej centrze Adriana Gałki do własnej bramki trafił z kolei Miłosz Kocot i było 2-0 dla przyjezdnych.
W ostatnich sekundach pierwszej odsłony trzeciego gola dla MKS zdobył uderzeniem z bliska Jakub Horawa. Wykorzystał dośrodkowanie Marcina Szczurka z rzutu rożnego i zgranie piłki przez Łukasza Wierzbę.
Przed przerwą gospodarze stracili nie tylko trzy bramki, ale i golkipera Tomasza Brasia. Bohater półfinałowego spotkania z LKS Żarki już w 5. minucie doznał kontuzji i musiał opuścić murawę.
Mimo wysokiego prowadzenia „żółto-czarni" nie zamierzali rezygnować ze zdobywania kolejnych goli. W 53. minucie Marcin Szczurek podał precyzyjnie do wbiegającego w pole karne Patryka Mendeli i golkiper Fabloku musiał wyciągać piłkę z siatki.
W 60. minucie piątą bramkę dla czwartoligowców dorzucił Marcin Szczurek, popisując się ładnym uderzeniem z dystansu.
Chrzanowianie do końca walczyli o honorowego gola. Dopięli tego w 89. minucie, gdy kontratak skutecznym strzałem sfinalizował Patryk Jaszczur.
Obie drużyny otrzymały po meczu puchary, wręczane przez prezesa PPN Chrzanów Józefa Cichonia i członka zarządu podokręgu Antoniego Gawronka. Kluby dostały też nagrody finansowe na zakup sprzętu sportowego. MKS Trzebinia - 1.000 zł, a Fablok Chrzanów - 700 zł.
Trzebiński zespół będzie teraz reprezentował chrzanowski PPN w 1/8 finału Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim.

Przeczytaj również:

Martwy dzik przy torach kolejowych. Gdzie to zgłosić?

Bilet na autobus ZKKM Chrzanów kupisz przez nową aplikację w telefonie

Chrzanowianin szkoli w Egipcie następców Mohameda Salaha, piłkarskiej gwiazdy FC Liverpool

Festiwal błędów i chwyt rodem z MMA w meczu Woli Filipowskiej z Sierszą (WIDEO, ZDJĘCIA)