(22) 66 88 272 lub Czat | Pon.-Sob.: 9:00-17:00
Menu

 

Kalendarz Eventów Motoryzacyjnych

Prezentujemy grafik jazd naszych wykonawców w sezonie 2023.
Wybierz dogodny dla ciebie termin i zarezerwuj dzień, w którym spełnisz swoje marzenie.

                      

 

Tor Poznań Główny

 

Lokalizacja toru: ul. Wyścigowa 3, Przeźmierowo
Długość toru: 4100 metrów 
Szerokość: 12 metrów 
Ilość zakrętów: 14
Najdłuższa prosta: 560 metrów

Tor Poznań Główny - jeden z najpopularniejszych torów w naszym kraju - to miejsce idealne dla pasjonatów motoryzacji! Używany od roku 1977, kiedy to nastąpiło jego uroczyste otwarcie. Fani ekstremalnej jazdy i szybkich samochodów są tutaj mile widziani. 14 zakrętów, na których można próbować driftu oraz 560 metrowa prosta, gdzie można wypróbować osiągi super auta to zdecydowanie świetna rekomendacja! Na tym torze, stworzonym do szybkiej jazdy, regularnie odbywają się Wyścigowe Samochodowe Mistrzostwa Polski!


 

Tor Poznań Karting

 

Lokalizacja toru: ul. Wyścigowa 3, Przeźmierowo
Długość toru: 1500 metrów
Szerokość: 12 metrów
Ilość zakrętów: 8
Najdłuższa prosta: 200 metrów

Tor Poznań Karting to część Toru Poznań. Powstał na pasie startowym byłego lotniska - Ławica. Najdłuższy tor kartingowy w Polsce, który wręcz zachęca, aby się na nim ścigać luksusowymi autami i bić rekordy prędkości w sportowych samochodach. Co roku odbywają się tu zloty super aut oraz motocykli. Jest to też doskonałe miejsce do wyścigów gokartowych, które nawet doświadczonym kierowcom dają dużo radości! Świetne miejsce, stworzone po to, by zasiąść za kierownicą i poprowadzić auto marzeń!

 


 

Tor Silesia Ring Główny

 

Lokalizacja toru: ul. Lotnicza 5-7, 47-325 Kamień Śląski
Długość toru: 3600 metrów
Szerokość: 12-15 metrów
Ilość zakrętów: 15
Najdłuższa prosta: 600 metrów

Tor Silesia Główny to jeden z najnowocześniejszych torów w Polsce. Początkowo miał być głównie obiektem do jazd szkoleniowych oraz doskonalących jazdę, jednak jego zalety spowodowały, że stał się miejscem regularnych zlotów super-aut oraz samochodów wyścigowych. Spora ilość zakrętów oraz stosunkowo długi odcinek prosty sprawiają, iż ten tor jest wyjątkowo polecany osobom, które chcą mieć komfort szybkiej jazdy w bezpiecznych warunkach oraz poczuć możliwości szybkiego, sportowego auta. Idealne miejsce, by wypróbować osiągi swojego wymarzonego, luksusowego samochodu! 


 

Tor Silesia Ring Karting

 

Lokalizacja toru: ul. Lotnicza 5-7, 47-325 Kamień Śląski
Długość toru: 1500 metrów
Szerokość: 12-15 metrów
Ilość zakrętów: 7
Najdłuższa prosta: 600 metrów

Tor Silesia Ring Karting to miejsce dla uwielbiająych drift oraz jazdę techniczną luksusowymi autami. Ten tor, mający lokalizację blisko autostrady A4, to prawdziwa gratka dla miłośników jazdy samochodami rajdowymi. Ciekawostką jest, że tor może mieć różne konfiguracje, co czyni go atrakcyjnym również dla tych, którzy mieli przyjemność ścigania się na nim super-autami! Lotnisko w Kamieniu Śląskim zmieniło się w tor, dostarczający wielu emocji podczas ścigania się autami czy motocyklami!


 

Tor Słomczyn

 

Lokalizacja toru: Słomczyn 66, 05-600 Grójec
Długość toru: 1200 metrów
Szerokość: 10 metrów 
Ilość zakrętów: 14
Najdłuższa prosta: 200 metrów

Tor Słomczyn, znajdujący się około 40 km od Warszawy, to jeden z najpopularniejszych i najbardziej rozpoznawanych torów w Polsce. Odbywały się tu najsłynniejsze wyścigi rallycrosowe. Po przejściu gruntownej metamorfozy, tor stał się wspaniała atrakcją dla fanów aut luksusowych i wyścigowych. Każdy kto chce poczuć prędkość oraz trudne zakręty za kierownicą super auta jest tu mile widziany! Zadaszona trybuna pozwoli poczuć się jak Robert Kubica i zaszaleć podczas próby bicia rekordu toru! Wybierz szybki samochód i spełnij swoje marzenia!


 

Tor Białystok

 

Lokalizacja toru: Aeroklub Białystok Krywlany
Długość toru: 1050 metrów
Szerokość: 10 metrów 
Ilość zakrętów: 9
Najdłuższa prosta: 450 metrów

Tor Białystok, położony w pobliżu lotniska Krywlany, to bardzo ciekawe miejsce dla fanów motoryzacji. Został bowiem zaprojektowany zgodnie z infrastrukturą terenu, dzięki czemu miłośnicy luksusowych samochodów mogą jechać po odcinku specjalnym ze wzniesieniem czy spróbować driftu na nietypowym, mającym 12 m średnicy, rondzie! Atrakcyjne zakręty powodują, że jazda super-autem dostarcza mnóstwo przyjemności, a możliwości rajdowych samochodów mogą zostać wykorzystane do maksimum. Każdy, kto za kierownicą sportowego samochodu, chciałby poczuć adrenalinę, będzie zachwycony. Unikalny tor stwarza możliwości szybkiej, czasem ekstremalnej jazdy, wszystkimi samochodami typu premium.


 

Tor Słabomierz

 

Lokalizacja toru: ul. Żyradowska 2, 96-325 Słabomierz
Długość toru: 1800 metrów
Szerokość: 4 metry  
Ilość zakrętów: 7
Najdłuższa prosta: 200 metrów

Tor Drive Land, położony w podwarszawskim Słabomierzu, to ciekawe miejsce do ścigania się samochodami wyścigowymi. Jest miejscem, w którym doskonali się umiejętności jazdy profesjonalnej, posiada bowiem wiele nowoczesnych sprzętów służących m.in. do wprowadzania auta w poślizg. Jest bardzo wąskim torem, przez co jazda luksusowymi samochodami nabiera dodatkowego “smaczku”. Idealne miejsce do wypróbowania super aut w wąskich zakrętach. Jeżeli chcesz poznać możliwości sportowego samochodu marzeń to trafiłeś w odpowiednie miejsce!

 


 

Tor Łódź

 

Lokalizacja toru: Kiełmina 78, 95-010 Kiełmina
Długość toru: 1050 metrów
Szerokość: 10 metrów
Ilość zakrętów: 7
Najdłuższa prosta: 200 metrów

Tor Łódź to nowoczesny obiekt wyścigowy, jedyny w województwie łódzkim. Położony obok Strykowa jest świetnym miejscem do szkolenia technik jazdy. Każdy wielbiciel luksusowym samochodów czy aut wyścigowych będzie czuł się tu “jak ryba w wodzie”. Nieskomplikowany tor pozwala na osiąganie zawrotnych prędkości super autami i jazdę, dostarczającą mnóstwo radości. Idealne miejsce, by za kierownicą samochodu wyścigowego, sprawdzić swoje umiejętności i spróbować pobić rekord toru! Dobrze zaprojektowane zakręty dają możliwości driftu, więc tor jest świetnym miejscem dla doświadczonych kierowców oraz tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z rajdowymi samochodami.


 

Tor Jastrząb

 

Lokalizacja toru: ul. Czerwienica 1/1, 26-502 Jastrząb
Długość toru: 2400 metrów 
Szerokość: 10 metrów
Ilość zakrętów: 11
Najdłuższa prosta: 200 metrów 

Autodrom Jastrząb, jedyny w Polsce tor, który został zbudowany całkowicie od postaw, spełnia najwyższe europejskie standardy oraz jest idealnym miejscem do doskonalenia technik jazdy. Świetne miejsce do wypróbowania swojego wymarzonego auta oraz sprawdzenia osiągów samochodu rajdowego. Dzięki oświetleniu istnieje możliwość jazdy super autami po zmroku, a kilkutysięczne trybuny sprawiają, iż za kierownicą luksusowego auta czujesz się jak podczas prawdziwych wyścigów Formuły 1! Fantastyczne miejsce do przetestowania najlepszych samochodów!


 

Tor Krzywa (Wrocław)

 

Lokalizacja toru: Krzywa 1j, 59-706 Osła
Długość toru: 2000 metrów
Szerokość: 8 metrów
Ilość zakrętów: 11
Najdłuższa prosta: 700m

Wrocław Tor Krzywa to nowoczesny obiekt, który, jak wiele innych tego typu miejsc, powstał na terenie byłego lotniska. Słynie z długich, prostych odcinków, dzięki którym niedoświadczeni kierowcy także mogą w pełni poczuć moc samochodów wyścigowych czy luksusowych aut! Doskonałe miejsce, aby rozpędzić swoje auto marzeń i poczuć radość z płynnej jazdy po torze. Miejsce stworzone dla sportowych samochodów, które rozwijają zawrotne prędkości! To tutaj, za kierownicą super auta, poczujesz się niczym kierowca rajdowy!


 

Tor Bednary

 

Lokalizacja toru: lotnisko Bednary, 62-010
Długość toru: 2500 metrów
Szerokość: 12 metrów
Ilość zakrętów: 7
Najdłuższa prosta: 500 metrów

Tor Bednary, znajdujący się nieopodal Poznania, to nowoczesne miejsce szkoleniowe dla kierowców, stworzone na płycie lotniska. Każdy, kto chce sprawdzić możliwości luksusowych samochodów i pościgać się sportowymi autami, będzie zadowolony z możliwości, które daje tor. Niezależnie od tego, czy chcesz wypróbować super auto, czy też sprawdzić swoje umiejętności za kierownicą podczas kontrolowanego pościgu, znajdziesz tu miejsce dla siebie. Dobrze wyprofilowane zakręty stwarzają okazję do driftowania, zaś proste odcinki są idealny, by poczuć moc rajdowych samochodów!


 

Tor Koszalin

 

Lokalizacja toru: 75-736 Koszalin, ul. Gnieźnieńska 8
Długość toru: 1050m
Szerokość: 10 metrów
Ilość zakrętów: 10
Najdłuższa prosta: 200 metrów

Tor Moto Park Koszalin, położony około 15 km od morza, cieszy się duża popularnością, ze względu na swoje atrakcyjne położenie. Każdy, kto spędza wakacje nad morzem, ma możliwość sprawdzenia swoich umiejętności za kierownicą luksusowego samochodu. Tor ma sekcję techniczną, gdzie można driftować super autem oraz sekcję sportową, gdzie można poczuć moc, drzemiącą pod maską sportowego samochodu. Wyścigowe maszyny doskonale nadają się do jazdy po torze, który pozwala na wypróbowanie różnych stylów kierowania samochodami rajdowymi!


 

 

Tor Ułęż

 

Lokalizacja toru: 08-503 Nowodwór (stare lotnisko Ułęż)
Długość toru: 2500 metrów
Szerokość: 10-30 metrów
Ilość zakrętów: 5
Najdłuższa prosta: 500 metrów 

Tor Motopark Ułęż to ciekawe miejsce na mapie Wschodniej Polski. Dzięki szerokim miejscom stanowi prawdziwą atrakcję dla miłośników jazdy sportowymi samochodami! Niezależnie od tego czy pragniesz doszkolić swoje umiejętności, czy też ścigać się wymarzonym samochodem, znajdziesz tu miejsce dla siebie. Luksusowe auta doskonale pasują do tego toru. Miejsce, w którym odbywa się wiele imprez motoryzacyjnych jest wręcz stworzone, aby wypróbować super auta bądź zasiąść za kierownicą samochodu rajdowego!


 

Tor Pszczółki (Gdańsk) 

 

Lokalizacja toru: Żuławska 5, 83-032 Pszczółki
Długość toru: 1200 metrów
Szerokość: 20 metrów
Ilość zakrętów: 8
Najdłuższa prosta: 300 metrów

Tor Pszczółki, położony około 20 km od Gdańska, jest miejscem wręcz wymarzonym do wyścigów samochodami rajdowymi. Bardzo szerokie odcinki są stworzone, by poczuć moc luksusowych aut i rozwijać ich prędkość do granic możliwości. Kilka technicznych miejsc doskonale sprawdzi się podczas driftu, a proste pozwolą poczuć radość z jazdy super-autem. Na tym torze, za kierownicą wymarzonego super samochodu, poczujesz się jak kierowca rajdowy i spełnisz swoje marzenia! System pomiaru czasu sprawia, że rywalizacja na torze jest większa i motywuje do osiągania lepszych wyników sportowymi samochodami.


 

Tor Toruń

 

Lokalizacja toru: Osada Borsk Lotnisko
Długość toru: 1050 metrów
Szerokość: 12 metrów 
Ilość zakrętów: 3
Najdłuższa prosta: 100 metrów

Tor Toruń, położony 8 km od miasta, to świetne miejsce szkoleniowo-rekreacyjne. Jest certyfikowanym miejscem szkoleniowym i posiada aż 6 płyt poślizgowych, na których można szlifować swoje umiejętności podczas kontrolowanego poślizgu. Tor składa się z długich odcinków, które idealnie nadają się do wyprzedzania i sprawdzania możliwości super aut! Idealne miejsce, by poczuć moc luksusowych samochodów i osiągać zawrotne prędkości! Miłośnicy driftu i samochodów wyścigów docenią możliwości oferowane przez tor. Za kierownicą rajdowego auta poczujesz się jak na prawdziwych Mistrzostwach Świata.


 

Tor Kraków

 

Lokalizacja toru: Kraków, ul. Rzepakowa 4R
Długość toru: 1050 metrów
Szerokość: 10m
Ilość zakrętów: 9
Najdłuższa prosta: 200 metrów

Tor Moto Park Kraków, mający łączną powierzchnię 4000 m2, powstał z inicjatywy Michała Kościuszki - wicemistrza Rajdowych Mistrzostw Świata Juniorów. Idealne miejsce, aby w sportowym samochodzie technicznie pokonywać zakręty. Na obiekcie znajduje się jedyna w Polsce płyta poślizgowa w kształcie litery “S”, świetnie nadająca się do jazd szkoleniowych oraz driftu super-autami. Doskonałe miejsce, aby wypróbować możliwości luksusowych samochodów i odbyć prawdziwą, pełną adrenaliny przejażdżkę marzeń!

 


 
Motoryzacyjna przygoda może przybierać wiele różnych form i dawać wiele możliwości dobrej zabawy. Setki koni mechanicznych to również setki możliwości na wspaniałą jazdę samochodem marzeń. Przejażdżka Ferrari, przejazd Lamborghini, przygoda za kierownicą Mustanga, czy jazda innym, sportowym autem. Jak powstała marka Ferrari? Co zainspirowało twórcę Lamborghini? I... które auto tych legend motoryzacji jest lepsze? Zapraszamy na krótki przewodnik po super autach marzeń!

Krótka historia powstania marki Ferrari

Samochody Ferrari to symbol luksusu, szybkości i niezwykłej dynamiki. Zachwycają ludzi swoim wyglądem i osiągami już od kilkudziesięciu lat. Jaka jest historia tej włoskiej marki motoryzacyjnej? Jak doszło do tego, że dziś możemy wybrać przejazd Ferrari?
Enzo Ferrari, założyciel legendarnej marki, wcale nie myślał o budowaniu samochodów, jego planem na życie były rajdy samochodowe. W 1920 roku został kierowcą fabrycznym Alfy Romeo, a już w 1929 stworzył swój własny zespół wyścigowy - Scuderia Ferrari. Był szefem aż do 1938 roku, wtedy otrzymał propozycję od swojego poprzedniego zespołu - Alfa Romeo, by objął kierownictwo fabrycznego działu sportu.

Niestety wybuchła II Wojna Światowa (oczywiście to dzisiejsza nazwa), przez którą fabryka Alfa Romeo musiała być przestawiona na działanie militarne, a sam Enzo Ferrari został bez zajęcia i na dodatek specjalna klauzula, zawarta w kontrakcie, zabraniała mu przez 4 lata zajmowania się wyścigami samochodowymi. Jego mała fabryka została przestawiona na produkcję części i narzędzi do samolotów oraz, całkowicie przy okazji, sportowych samochodów.

W 1943 roku Modena była poważnie zagrożona nalotami bombowymi, więc Enzo przeniósł swój zakład na południe, do niewielkiego miasta Maranello. To właśnie tam, po wojnie, zgromadził zespół konstruktorów i osiągnął swój cel: wiosną 1947 roku zostały zaprezentowane dwa egzemplarze sportowego samochodu 125 S, uważanego przez historyków motoryzacji za pierwszy egzemplarz Ferrari.

Skąd wziął się znaczek Ferrari? Logo, czyli wierzgający koń z żółtym tłem, to nawiązanie do pewnego pilota, znanego z I Wojny Światowej. Francesco Baracca, bo o nim mowa, namalował na swoim samolocie czarnego, wierzgającego konia, który miał przynosić szczęście. Niestety w 1918 roku jego samolot został zestrzelony, a on sam zginął. Pięć lat po tym wydarzeniu Enzo Ferrari poznał rodziców bohaterskiego pilota. To ojciec zmarłego Baracci zasugerował Enzo, by ten umieścił na samochodach konia, który będzie przynosił szczęście. Enzo od siebie dodał żółty kolor tarczy, który symbolizować miał Modenę i w ten sposób powstało jedno z najbardziej rozpoznawalnych logo świata.

Co ciekawe, twórcy marki Ferrari przysięgli sobie, że nigdy nie wyprodukują innego auta niż sportowe. Do tej pory trwają w tej przysiędze!

Przejazd Ferrari

Przejażdżka Ferrari jest możliwa w dwóch wariantach: może być to jazda na torze lub przygoda, odbywająca się na ulicach miasta. Jeżeli chodzi o dynamiczną jazdę po torze, to ciekawą, wartą zwrócenia uwagi przejażdżką, jest ta, która odbywa się w chyba najsłynniejszym modelu Ferrari. Ferrari F458 Italia to samochód, przy którego tworzeniu brał udział Michael Schumacher. Auto rozpędza się w 3,2 sekundy do 100 km/h, pod maską ma 570 koni mechanicznych, co pozwala osiągnąć prędkość maksymalną, przekraczającą 325 km/h! Przejazd Ferrari F458 Italia to gwarantowane emocje i świetna zabawa!
Jeżeli zaś chodzi o przejażdżkę Ferrari ulicami miasta, to można sprawdzić się jako kierowca Ferrari F360 Modena, czyli sportowego samochodu o mocy 400 KM, który potrafi rozpędzić się do 295 km/h, a przyspieszenie “do setki” zajmuje mu zaledwie 4,3 sekundy. Jazda Ferrari Ulicami Miasta to niezwykła okazja, by przyciągać wzrok przechodniów i sprawdzić, jak to jest jeździć Ferrari po mieście!

Krótka historia Lamborghini: traktory i rywalizacja

Stwierdzenie, że nie byłoby marki Lamborghini, gdyby nie jej założyciel Ferruccio Lamborghini oraz… Enzo Ferrari jest jak najbardziej prawdziwe. Na stworzenie marki Lamborghini, podobnie jak w przypadku Ferrari, duży wpływ miała wojna. Ferruccio został powołany do wojska w 1940 roku jako mechanik lotniczy. W 1944 roku został wzięty do niewoli przez Brytyjczyków, którzy… poznali się na jego talencie. Pan Lamborghini dobrze odnajdywał się w trudnych warunkach wojennej pracy i gładko pokonywał problemy, takie jak np. brak części zamiennych. To doświadczenie procentowało w późniejszych latach, gdy trzeba było rozwiązywać problemy związane z marką Lamborghini.

Po wojnie założył mały garaż, w którym nie tylko naprawiał samochody, ale również budował traktory, głównie dlatego, że wyczuł biznesową okazję podczas powojennej, przemysłowej i rolniczej odbudowie Włoch. Co ciekawe, początkowo traktory budowane był metodami chałupniczymi: na bazie części pozyskiwanych z maszyn wojennych. Najważniejszym wynalazkiem początków kariery biznesowej Ferruccio Lamborghiniego był specjalny przełącznik, który uruchamiał silnik na benzynie, a następnie pozwalał na przejście na spalanie oleju napędowego. Było to pokłosie cen benzyny, która nie tylko była wtedy bardzo droga, ale również "racjonowana", więc spalanie tańszego oleju napędowego było "strzałem w dziesiątkę". W 1948 roku powstała firma Lamborghini Trattori, która szybko odnalazła się na rynku maszyn i narzędzi rolniczych.

Tutaj historia mogłaby się zakończyć, gdyby Ferruccio pozostał przy maszynach rolniczych. Bogaty właściciel marki Lamborghini postanowił w 1958 roku kupić swoje pierwsze Ferrari (w następnych latach kupił jeszcze kilka innych modeli tej marki), jednak nie do końca był zadowolony z owych samochodów. Uważał on, że owszem - wozy Ferrari są dobre, ale zbyt głośne i trudne do kierowania. Określał je mianem przebudowanych samochodów do jazdy w terenie z lichym wyposażeniem. Ferruccio Lamborghini kilkanaście razy jeździł do techników z Modeny, zgłaszając problemy techniczne w swoim modelu Ferrari. Bardzo narzekał, że technicy zabierają jego samochód na kilka godzin w nieznane miejsce. Enzo Ferrari nic sobie nie robił z tych zarzutów, więc rozdrażniło to jeszcze bardziej pana Lamborghini. Uznał, że spokojnie mógłby zbudować sportowy samochód, który będzie dużo lepszy od tego, budowanego w stajni Ferrari.

Istnieje kilka wersji na temat tego, jak przebiegało spotkanie panów Ferrari i Lamborghiniego. Najbardziej prawdopodobna mówi o tym, że ten drugi przyjechał do Modeny, by osobiście omówić problem ze sprzęgłem, który cały czas powracał w jego samochodzie. Jednak czekał dość długo, a po wyjaśnieniu usterki nie był zadowolony, stwierdzając, że problem wcale nie został rozwiązany. Wtedy w irytacji rzucił do twórcy marki Ferrari słowa: "Twoje samochody to śmieci". Oburzony Enzo odrzekł: "Lamborghini, z racji tego, że jeździsz traktorem, nigdy nie nauczysz obchodzić się właściwie z Ferrari". To właśnie to miał być bezpośredni przyczynek do zbudowania samochodów Lamborghini, które do dziś rywalizują z Ferrari.

Przejażdżka Lamborghini

Osoby, które szukają motoryzacyjnych wrażeń i chciałyby zobaczyć, jak to jest jechać Lamborghini, mogą spełnić swoje marzenia: zarówno na torze, jak i w mieście. Jazda Lamborghini Huracan na torze to okazja, by spróbować ujarzmić tę bestię i przekonać się, jak to jest usiąść za kierownicą Lamborghini. Z kolei przejazd Lamborghini po mieście to sposób, by samodzielnie sprawdzić jak radzi sobie ten sportowy samochód w miejskich warunkach. Jazda dostarczy mnóstwo radości i zapewni niezwykłe doznania: w końcu to Lamborghini, prawda?

Przejazd Ferrari a Przejażdżka Lamborghini - czy muszę wybrać?

Nie, dla wielbicieli obu marek, wszystkich fanów motoryzacji oraz osób, które chciałyby się przekonać kto w tej wielowiekowej rywalizacji aktualnie prowadzi przygotowany został specjalny pakiet. Ferrari vs. Lamborghini to możliwość sprawdzenia osiągów obu aut i wyrobienia sobie własnej opinii o tym, który z nich jest lepszy. To również okazja, by spełnić dwa marzenia za jednym zamachem. W końcu zostać kierowcą Ferrari, a zaraz potem kierowcą Lamborghini to niecodzienna przygoda.

Więcej ofert motoryzacyjnych znajdziesz na naszej stronie internetowej, w zakładce Super Auta, w której znajdują się przejazdy sportowymi samochodami, luksusowymi autami i oryginalnymi brykami. Zobacz, jak łatwo spełnia się marzenia i zostań profesjonalnym kierowcą ekskluzywnego, sportowego samochodu!

Vouchery na Super Auta