Partner: Logo KobietaXL.pl

Dlaczego wirtualna? Dlatego, że Internet jest doskonałym narzędziem do szybkiego dotarcia do ludzi. Wystarczy jedno kliknięcie na FB, żeby podać dalej informację.

 

Zaangażowanie małej grupki ludzi, na samym początku, może sprawić, że informacja, zacznie przybierać zawrotną prędkość i w krótkim czasie dotrze do setek tysięcy a nawet milionów osób.

 

Kampania wystartowała 8 marca 2018, w Dzień Kobiet! Będzie łatwo zapamiętać taką datę.

 

Dlaczego kobieta angażuje się w taki temat? Dlatego, że mężczyznom nie wolno. Mężczyźni boją się głośno mówić o swoich matkach, jako sprawczyniach przemocy i kobietach, od których doznają przemocy w związkach lub w środowisku zawodowym. W naszym kraju nie pomaga im w tym nawet osoba pełniąca funkcję ds. Równego Traktowania, wręcz przeciwnie utrwala w nich ten strach, oświadczając publicznie, że „przemoc ma płeć męską czy to nam się podoba czy nie”.

 

przemoc

Wydawało mi się, że dla kobiety podjęcie tego tematu będzie łatwiejsze. Myliłam się. Jest równie trudne. Nawet polubienie fanpaga okazuje się być niebezpieczne, więc o udostępnianiu nie ma mowy. Tylko nieliczni mają odwagę klikać i udostępniać wiedzę i prawdę o przemocy domowej.

Kampania skupia się tylko i wyłącznie na przemocy kobiet wobec mężczyzn i dzieci, tylko dlatego, że o tej mężczyzn wobec kobiet i dzieci wiemy już wszystko. Wiemy, że biją, gwałcą, stosują przemoc psychiczną, finansową, są pedofilami, mordercami. O kobietach wiemy tylko, że są ofiarami przemocy, ale nie wiemy, że potrafią być tak samo okrutne jak mężczyźni.

Statystyki policyjne mówią nam tylko i wyłącznie ile osób miało odwagę zgłosić przemoc a nie ile osób doznaje przemocy. Ze statystyk policyjnych wynika, że to kobiety są najliczniejszą grupą ofiar a nie dzieci. Czy to możliwe? Czy to prawda? Ilu noworodków, dzieci, które jeszcze nie mówią, pięciolatków, nastolatków jest w stanie zgłosić przemoc doznawaną od rodziców, opiekunek w żłobkach, przedszkolach, nauczycielek w szkołach ?

W rodzinie jest dwóch sprawców przemocy a nie tylko jeden. O jednym sprawcy, mężczyźnie, wiemy już wszystko. Teraz potrzebna jest nam wiedza o drugim sprawcy, to znaczy o kobiecie. Ta wiedza o kobietach, jest potrzebna po to, żeby spojrzeć na problem przemocy całościowo a nie wyrywkowo i zastanowić się, co zrobić, żeby przerwać to błędne koło przemocy.

Możemy wyeliminować przemoc w rodzinie tylko i wyłącznie, jeżeli będziemy znać prawdę o kobietach i mężczyznach. Zarówno kobietom jak i mężczyznom należy dostarczyć wiedzę i dać wsparcie, żeby zrozumieli siebie i mechanizmy, jakie nimi kierują, kiedy nie mogą powstrzymać się od przemocy.

Celem kampanii jest dostarczenie wiedzy, przedstawienie prawdy o kobietach, podniesienie świadomości w społeczeństwie, obalenie stereotypów o kobietach i mężczyznach oraz przedstawienie rozwiązań na wyeliminowanie problemu przemocy w rodzinie i poza nią.

Sabina Gatti

Zapraszam do obserwowania i komentowania postów na Facebooku!

 

Tagi:

przemoc ,  kobieta ,  sabina gatti , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót